• Prezentare membri! Posteaza aici!
  • Lista temelor

Cele mai noi teme
  • Parteneriat!

Aliaza-te cu noi!
  • Ajutor!Cum fac asta?

Oferim suport gratuit!
  • AcasaAcasa  AcasaAcasa  FAQFAQ  Contact  InregistrareInregistrare  Conectare  

10 jocuri pe care le jucam cand eram mic

Inapoi Inainte  Mergi jos! 
    AutorMesaj
    MihaiM

Rank: Admin
    Data de inscriere : 04/04/2015
    Varsta : 22
    Localizare : Bucuresti
    MesajSubiect: 10 jocuri pe care le jucam cand eram mic   Mar Ian 26, 2016 10:04 am

1. Bidonasul. Umpleam o sticla cu nisip, apoi dadeam in ea ca in minge. Atat imi aduc aminte Very Happy
    2. Dea vati ascunselea. Alegeam pe cineva care se punea cu fata la perete, apoi restul fugea si se ascundeau.
    3. Baseball. Stiti cum se joaca. Doar ca noi faceam bata din orice...
    4. Fotball. Fete, baieti, nu conta. Jucam la gramada.
    5. Ghiceste cine te pupa. Jocul asta era preferatul meu. Puneam spre exemplu o fata sa stea, iar cineva ii tinea mainile la ochi. Un baiat trebuia sa o pupe pe obraz, apoi daca ea ghicea cine a pupato se punea el, daca nu, mai ramanea o runda.
    6. Elasticul. Sincer nu mai stiu cum se joaca, dar stiu ca se juca in minim 3. Doi dintre noi tineau elasticul pe picioare, iar al treilea sarea.
    7. Telefonul fara fir. Trebuia sa ne incurcam intre noi, iar unul sa ne descurce fara sa ne desparta.
    8. 1,2,3 la perete stai. Unul statea cu fata la perete, iar ceilalti trebuia sa se miste fara ca acela sa ii vada.
    9. Sticluta. Luam o sticluta goala si o invarteam. La cine se oprea cu varful, acela avea de facut o provocare data de cel/cea care a invartit sticluta.
    10. Adevar si provocare. Cineva provoca pe altcineva la adevar sau provocare. Trebuia sa faca ce i s-a dat, altfel prime un sut in fund si era dat afara Very Happy
    Mergi sus! Mergi jos!
         http://putindarbun.dialog.tv   
    Mica

Rank:
    Data de inscriere : 03/02/2016
    Varsta : 92
    Localizare : Craiova
    MesajSubiect: Re: 10 jocuri pe care le jucam cand eram mic   Mier Feb 03, 2016 12:07 pm

Din copilărie îmi aduc aminte  câteva jocuri
    1. "Nu te supăra frate", "Ţintar", "Joc chinezesc cu bile" (un fel de "Dame"), "Şeptică"
    2. Transpuneam poveştile citite în jocurile noastre - ne distribuiam roluri din poveşti şi încropeam fel de fel de acţiuni pe rolurile respectuve...
    3. Fotbal... deşi sunt fată, îmi plăcea să joc fotbal, dar cam dădeam la gioale (hahaha)
    4. Fazan - să spunem cuvinte din ultimele două litere ale cuvântului precedent
    5. plus aproape toate din cele prezentate de tine, Mihai Smile
    Mergi sus! Mergi jos!

10 jocuri pe care le jucam cand eram mic
    Inapoi Inainte Mergi sus! 
    Pagina 1 din 1
     Subiecte similare
    -
    » News Reporter - Regulament
    » Cea mai mare Comunitate SAMP

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum